Odmładzanie dłoni

CMvitamed.pl » Uroda » Medycyna estetyczna » Odmładzanie dłoni

Odmładzanie dłoni

Czy możliwe jest odmłodzenie dłoni bez skalpela?

Nic tak nie zdradza wieku Kobiety jak dłonie. Z wiekiem skóra dłoni szybciej, niż pozostałe obszary traci swoją sprężystość, jędrność, robi się cienka. Następuje zanik podskórnej tkanki tłuszczowej. To wszystko powoduje, że powierzchowne żyły, ścięgna i kości śródręcza robią sie bardziej widoczne, nadając dłoni bardziej „kościsty“ wygląd.

Oprócz normalnych fizjologicznych procesów, na przyspieszenie starzenia sie dłoni duży wpływ mają czynniki zewnętrzne, takie jak temperatura, wiatr, detergenty wykorzystywane w gospodarstwie domowym, etc. Dłonie są najbardziej narażone na zewnętrzne czynniki przyspieszające proces starzenia sie skóry. Niestety do niedawna nie było skutecznej metody na odmłodzenie oraz zatrzymanie procesu starzenia się dłoni. Dostępne były jedynie zabiegi kosmetyczne oraz pielegnacyjne, które w niewielkim stopniu wpływały na powierzchowne warstwy skóry poprzez nawilżanie i odżywianie, nieznacznie poprawiając jej wyglad.

Po pojawieniu sie preparatów na bazie kwasu Hialuronowego, nastapił przełom w możliwościach medycyny przeciwstarzeniowej. Kwas Hialuronowy- substancja naturalna obecna w tkankach, utrzymuje prawidłowe nawilżenie, sprężystosc, oraz gęstość tkanek w tym skóry.

Najnowszą metodą wykorzystania kwasu Hialuronowego, dotychczas wykorzystywanego w odbudwie utraconej objętości tkanek, oraz modelowaniu i kształtowaniu twarzy i Ciała, jest zabieg odmłodzenia dłoni.

Najważniejsze w zabiegach odmładzajacych jest odtworzenie naturalnej „młodzieńczej“ objętości tkanek podskórnych, co w ostateczności daje efekt nie tylko przywrócenia młodszego wyglądu, ale również stymuluje regenerację skóry, przywracając jej sprężystość i jędrność. Zabieg jest bardzo bezpieczny, oraz prawie bezbolesny. Jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu (pod warunkiem wykonania go przez doswiadczonego lekarza). Polega on na wstrzyknięciu przy pomocy bardzo cienkiej kaniuli (tępo zanończona igła minimalizujacą ryzyko uszkodzenia naczyń oraz włókien nerwowych) specjalnego stabilizowanego żelu Kwasu Hialuronowego pod skórę, w miejsca posiadające ubytek tkanki poskórnej. Po zabiegu wykonuje się masaż powierzchni grzbietowej dłoni w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu, nadajac dłoni naturalny odmłodzony wyglad. Efekt widoczny jest od razu, i poza małymi sladami wkłucia nie widać żadnych sladów ingerencji. Dłoń wygląda na bardziej pełną, skóra jest napieta, a dotychczas widoczne pogrubiałe żyły są nie widoczne. Po zabiegu można wrócic do swoich codziennych obowiązków, i nie ma konieczności wyłączania się z życia zawodowego.

Taki zabieg należy powtarzać po ok 2 latach, ponieważ kwas hialuronowy ulega wchłonięciu. Wchłanianie preparatu powoduje długotrwałe odżywienie tkanek i skóry, zatrzymując procesy starzenia sie.

Podobnie możemy odmładzać nie tylko starzejące sie dłonie, lecz również przywracać objętość tkanek dłoni w niektórych chorobach (m. In. Ch Chiari, RZS), powodujących drastyczne zaniki tkanki podskórnej oraz mięśniowej, doprowadzając do znacznych defektów estetycznych zmuszając chorych do ukrywania „wychudzonych“ i    „Kościstych“ dłoni. Dotychczas jedyną metodą poprawy wyglądu przy tak widocznych zanikach tkankowych dłoni było uzupełnianie objętosci własna tkanka tłuszczową, co wiązało sie z dodatkowym zabiegiem liposukcji oraz przeszczepiania tłuszczu w dłonie. Zabieg był bardziej bolesny oraz obarczony większym ryzykiem powikłań pooperacyjnych.

Użycie Nowoczesnych preparatów Kwasu Hialuronowego daje prawie nieograniczone możliwości modelowania, kształtowania, oraz odtwarzania objętosci ciała, jest on obecnie uważany za „złoty“ środek w medycynie estetycznej i przeciwstarzeniowej.

dr Robert Chmielewski

Centrum Medyczne Vita Med

Masz pytania

Zadzwoń do nas